Ślubne kopertówki

Ślubne kopertówki

Ślub to szczególne wydarzenie w życiu każdej kobiety, dlatego w tym dniu pragnie wyglądać wyjątkowo. Oczywiście, ważną rolę odgrywa tu sukienka ślubna, która powinna być idealnie skrojona, a także dopasowana do osobowości panny młodej.

Kiedy jej wybór mamy już za sobą, najwyższy czas pomyśleć o dodatkach do sukienki. Mowa tu nie tylko o welonie, butach, ale i o torebce, która powinna być elegancka, dlatego najlepiej jest postawić na stylową kopertówkę, gdyż wspaniale naddaje się na ślub. Nie ulega wątpliwości to, że ślubne torebki najczęściej są w białym kolorze, chociaż niektóre panie wybierają również fasony w odcieniu beżowym i ecru. Otóż, z taką sytuacją mamy miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy panna młoda rezygnuje także z śnieżnobiałej sukni ślubnej. Trzeba zaznaczyć to, że większość kopertówek ślubnych wykonana jest z połyskującej satyny, zamszu, koronki, natomiast torebki skórzane czy lakierkowe zdecydowanie należą do rzadkości. Ponadto, torebki na ślub mogą być zdobione perełkami, koralikami, cyrkoniami.

Jak wybrać torebkę na ślub?

Mile widziane są ręcznie wykonane hafty, marszczenia, drapowania, plisy oraz kwiaty czy kokardy. Jednak pamiętamy o tym, by nie posiadała ona zbyt wielu ozdobników, ponieważ może być wtedy uznana przez gości weselnych za tandetną lub nawet kiczowatą. Na uwagę zasługuje także fakt, iż wśród torebek ślubnych dominują kopertówki z rączką, zazwyczaj zamykane na bigiel. Nie mniej śliczne są fasony z łańcuszkiem, które są szykowne i wygodne, ponieważ panna młoda nie musi cały czas trzymać torebki w ręku. Warto wspomnieć o tym, iż ślubna torebka wbrew pozorom nie jest zbędnym gadżetem, ponieważ trudno jest się bez niej obejść. Z pewnością, panna młoda może w niej ukryć chusteczki higieniczne, które są niezastąpione podczas chwili wzruszeń oraz puder, pomadkę czy błyszczyk do poprawienia makijażu.

Wybieramy prostą torebkę na ślub

Niezbędne są też dodatkowe wsuwki czy spineczki na wypadek, gdyby fryzura podczas tańców uległa zniszczeniu i wymagała poprawy. Poza tym, torebkę ślubną w trakcie ceremonii kościelnej warto oddać pod opiekę mamie, siostrze czy świadkowej, ponieważ w świątyni może być trochę kłopotliwa, bowiem panna młoda już i tak ma zajęte ręce bukietem. Natomiast podczas przyjęcia weselnego nie ma żadnych przeciwwskazań, by panna młoda paradowała z torebką, która może stanowić wspaniały dodatek do jej sukni. Oprócz tego często też jest wykorzystywana jako rekwizyt podczas sesji ślubnej, zwłaszcza w plenerze. W związku z powyższym widać, że kopertówki ślubne są nie tylko ładne, ale i przydatne. Ponadto, z powodzeniem mogą nam później służyć jako torebki wizytowe, stanowiące uzupełnienie, np. koktajlowych sukienek.